![]() |
Wydział Nauk Technicznych
KIERUNEK INFORMATYKA studia stacjonarne inżynierskie (pierwszego stopnia) Specjalności*: • programowanie i technologie mobilne • technologie internetowe i grafika komputerowa • sieci komputerowe i cyberbezpieczeństwo * specjalność do wyboru;
warunek realizacji: min 15 osób |
Studia na kierunku informatyka trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera informatyki. Kształcenie odbywa się na poziomie studiów pierwszego stopnia, profil praktyczny, forma stacjonarna. W ramach studiów pierwszego stopnia istnieje możliwość dopasowania własnego profilu kształcenia poprzez wybór przedmiotów wybieralnych i specjalności, które wydają się mieć największą wartość praktyczną. Zakład Informatyki w nowoczesny sposób kształci inżynierów informatyki na specjalnościach strategicznych, kluczowych dla rozwoju gospodarki i kraju. Kierunek ten wyposaża absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu podstawowych zagadnień informatyki. Kształci również zdolność analitycznego myślenia.
Rozwój technik informacyjnych i powszechnie postępująca globalizacja są czynnikami, które powodują wzrost zainteresowania i znaczenia studiów o charakterze informatycznym. Rosnące zapotrzebowanie na absolwentów kierunków studiów informatycznych jest uwarunkowane ciągłym unowocześnieniem gałęzi przemysłu, informatyzacją infrastruktury urzędów państwowych czy wykorzystaniem komputerów jako narzędzi pracy w domu.
Absolwent kierunku Informatyka jest przygotowany do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem i konserwacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.
Integralnym elementem programu studiów inżynierskich jest praktyka zawodowa trwająca 960 godzin czyli łącznie 6 miesięcy. Praktyki są realizowane zarówno w firmach lokalnych jak i o zasięgu ogólnopolskim.
Po analizie programów studiów drugiego stopnia (magisterskich) na renomowanych uczelniach zakres materiału został tak dobrany, aby umożliwić absolwentom kontynuację nauki i zdobycie tytułu magistra m.in. na Politechnice Lubelskiej.
• PROGRAMOWANIE I TECHNOLOGIE MOBILNE
zgodnie z nazwą do głównych kierunków kształcenia w ramach tej specjalności należą: nauka programowania, tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne w systemach Android, Windows, iOS oraz integracja aplikacji mobilnych z systemami informatycznymi. Na tej specjalności uczymy zarówno podstaw teoretycznych informatyki, jak i efektywnego wykorzystywania technologii wspomagających proces programowania.
• TECHNOLOGIE INTERNETOWE I GRAFIKA KOMPUTEROWA
wybierając tą specjalność student poznaje jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej informatyki, poznaje tworzenie i eksploatację aplikacji internetowych, interfejsów użytkownika oraz zagadnienia związane z tworzeniem grafiki komputerowej. Specjalność skupia się na zagadnieniach związanych z Internetem, programowaniu WWW, technologiach multimedialnych, grafice komputerowej i obróbce obrazów
• SIECI KOMPUTEROWE I CYBERBEZPIECZEŃSTWO
w ramach tej specjalności student poznaje zagadnienia związane z programowaniem mikrokontrolerów, sieciowymi systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi oraz zagadnienia z szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa. Zdobyta wiedza pozwoli absolwentom zarówno tworzyć szeroko rozumiane sieci komputerowe jak również administrować nimi i je zabezpieczać.
Z wielką satysfakcją informujemy, że w toku przeprowadzonej w kwietniu 2019 roku kontroli, |