rektoratPaństwowa Szkoła Wyższa
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Dane teleadresowe:
ul. Sidorska 95/97
21-500 Biała Podlaska
woj. lubelskie, POLSKA
http://www.pswbp.pl/ e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 83 344 99 00
NIP 537 21 31 853, REGON 030310705

Godziny urzędowania admnistracji:
Poniedziałek - Piątek
godz. 7:30 - 15:30

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej została powołana w 2000 r. Obecnie kształcimy na 18 kierunkach BEZPŁATNYCH studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (uzupełniających).

Campus PSW (szczegóły) w Białej Podlaskiej to również nowoczesny akademik usytuowany około 250 m od głównego budynku PSW. Dysponuje 192 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych o wysokim standardzie wyposażenia. W 2-os. pokojach z łazienkami znajdują się m.in. lodówka, telewizor, telefon, stałe łącze internetowe, a w budynku znajduje się również: pralnia, suszarnia, sala fitness, siłownia, świetlica, sala konferencyjna. Dom Studenta oferuje miejsca dla kadry profesorskiej oraz miejsca dla studentów niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się kuchnie z pełnym wyposażeniem.

PSW w Białej Podlaskiej posiada Centra badawcze (szczegóły), które otwarto we wrześniu 2012 i 2014 roku.

CBI w Białej Podlaskiej zaprasza do współpracy wszystkie instytucje działające na rzecz nauki oraz podmioty gospodarcze zainteresowane realizacją badań naukowych i prac rozwojowych w następujących obszarach badawczych realizowanych w laboratoriach:
- Zakładu Zdrowia: w ramach których są prowadzone diagnostyczne i epidemiologiczne badania nad chorobami zakaźnymi. W chwili obecnej prowadzone są badania w zakresie gruźlicy i boreliozy.
- Zakładu Informatyki, gdzie prowadzone są badania skierowane na rozwój optycznych technik gromadzenia i przetwarzania informacji.
- Zakładu Budownictwa, gdzie głównym obszarem badawczym i podstawowych działań wdrożeniowych jest energia odnawialna.

26 września 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Badań środowiska, rolnictwa i technologii innowacyjnych EKO-AGRO-TECH (szczegóły).

W ramach tego Centrum powstały następujące Laboratoria: Laboratorium Analiz Środowiskowych (analizy geośrodowiskowe i badania środowiskowe w zakresie fizyki budowli), Laboratorium Analiz Biologiczno – Żywieniowych, Laboratorium Mechaniki, Budowy i Eksploatacji Maszyn. W ramach Centrum Badań powstały również wspólne dla wszystkich laboratoriów pomieszczenia konferencyjno – informacyjne, które zostały wyposażone w niezbędne urządzenia i sprzęty.

Centrum służy do nawiązywania i rozwoju współpracy na linii gospodarka – nauka. Oferowane w ramach infrastruktury badania i technologie będą mogły zostać wykorzystane zarówno w działalności produkcyjnej jak i usługowej i prowadzić będą do rozwoju potencjału oraz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw regionu.

Działalność Regionalnego Centrum Badań stanowi ogromny bodziec dla podmiotów gospodarczych do inwestowania w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, mające na celu usprawnienie i wzrost konkurencyjności prowadzonych przez przedsiębiorców działalności.

17 października 2015 r. wraz z obchodami XV Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego do użytku została oddana hala sportowa wraz z zapleczem dydaktycznym (szczegóły).

Według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy" 2016 Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zajęła 1 miejsce i jest najlepszą uczelnią w Polsce w gronie państwowych wyższych szkół zawodowych.

Kolejnymi sukcesami uczelni w 2016 roku było uzyskanie kategorii naukowej „A" Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych, oraz kategorii naukowej „B" Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

W dniu 6 grudnia 2016 roku został oddany do użytku najnowszy obiekt uczelni - nowoczesna Akademicka Biblioteka Państwowej Szkoły Wyższej (szczegóły)

25 marca 2017 miało miejsce otwarcie Stadionu Piłkarskiego PSW.

12 czerwca 2017 Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej po raz drugi zwyciężyła w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw – Rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych.

W lipcu 2017 roku funkcjonowanie rozpoczął zmodernizowany uczelniany Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Międzyrzecu Podlaskim. Obiekt wzbogacił się o cztery nowe domki letniskowe z 22 miejscami noclegowymi.

1 września 2017 w miejscu dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy powstało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

29 maja 2018 Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej uzyskała po raz trzeci z rzędu I miejsce w dziewiętnastej edycji Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Perspektywy 2018.

16 lipca 2018 miało miejsce uroczyste otwarcie Zespołu Basenów Otwartych PSW.

Uczelnia posiada 22-letnie doświadczenie edukacyjne, potwierdzone pozytywnymi ocenami Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek
i Położnych. W ciągu 22 lat działalności zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych, by w 2016, 2017, 2018 i 2021 roku stać się najlepszą uczelnią w Polsce w gronie państwowych wyższych szkół zawodowych! (w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw"). Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wyróżniono też w 2016 r. w rankingu  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Misją  Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej jest kształcenie młodzieży na wysokim poziomie jakościowym, inicjowanie i prowadzenie badań naukowych, a także działań na rzecz rozwoju miasta i regionu.

 

Zapraszamy do Białej Podlaskiej! 
Zapraszamy do PSW! Nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się uczelni.